Rybářské centrum BIG-FISH Plzeň


Pelety

Pelety

Pelety

Během mnoha let jsme vyvíjeli řadu pelet, které pokryjí většinu lovných situací. Jsme velmi hrdí na to, že tyto pelety jsou vyráběny exkluzivně pro Essential Baits a nejsou k dispozici někde jinde pod nálepkou jiné firmy!

V této části katalogu momentálně nenabízíme žádný výrobek

Mike o peletách                                          

Používání pelet při lovu kaprů bylo během let velmi dobře popsáno a zdokumentováno. Jejich úspěch není až tak překvapivý, pokud si uvědomíte, kolik kaprů bylo peletami při odchovu přikrmováno. Většina kaprů okamžitě rozpoznává pelety jako zdroj potravy. Díky tomu, že se rozpadají mnohem rychleji než boilies, se z nich do vody mnohem rychleji uvolňují atraktory. To do krmné oblasti většinou nejprve přiláká menší ryby, ale v zápětí vyvolá „žravý efekt“ i u velkých kaprů.

 

Pelety jsou extrémně variabilní návnada, která může být předkládána mnoha různými způsoby. Jednou z mých nejoblíbenějších metod je použití PVA pytlíků s trochou drceného boilies. Celý tento balíček není o moc větší, než čajový pytlík, ale na dně vytvoří krásnou lákavou hromádku potravy, kterou kapři prostě nemohou ignorovat.

 

Jsou momenty, kdy se rozhodnu pro větší zákrm z pelet. Většinou je to na vodách s hustou kapří obsádkou, kde se pomocí pelet snažím vytvořit konkurenční prostředí při krmení. Přesto mám rád kolem své nástrahy pár hrstí pelet i na řídce zarybněných revírech. Pelety ve vodním sloupci vytváří silnou pachovou stopu, která ryby navádí k lovnému místu.


Odkazy

K70 MO ČRS Plzeň Klub ušlechtilého rybolovu MRK stále na rybách Plzeňský servis s.r.o.

Rybářské centrum BIG FISH
Goethova 6
301 50 Plzeň
tel.: +420 377 322 839, +420 737 236 076